Як працюватимуть навчальні заклади Сумщини в умовах «жовтої» зони

В Сумському обласному департаменті освіти не назвали кількість навчальних закладів, у яких вакциновані понад 80% працівників, станом на 21 вересня. Загалом у всіх освітніх закладах області вакцинувались 22 292 працівника. Це 61% від їх загальної кількості, розповів заступник директора обласного департаменту освіти Юрій Харламов.

За його словами, які навчальні заклади області працюватимуть в «жовтій» зоні, а які перейдуть на дистанційну форму навчання, в області ще визначають, і у працівників є час вакцинуватися до 23 вересня, коли вступатимуть у дію обмеження.

У Сумській області працюють 239 закладів дошкільної освіти, 73 — позашкільної, 378 — загальної середньої, 27 — професійно-технічної, 23 заклади — передвищої, 4 — вищої освіти. Скільки закладів працюватиме, ще точно не відомо. Підрахунок вестимуть до вечора 22 вересня, сказав Харламов.

Примітка. До Постанови КМУ №1236, яка визначає порядок діяльності закладів освіти в період карантинних обмежень внесені зміни. Заклади освіти у «жовтій» зоні працюватимуть, якщо вакциновано 80% і більше співробітників. До речі! При вакцинації 80% колективу дозволили роботу кінотеатрів, театрів, музеїв або інших культурних закладів.

Заклади освіти можуть працювати і в червоній зоні, якщо вакциновано 100% співробітників.  Тут варто ще дещо пояснити. Затверджені зміни передбачають, що у число 80 або 100% входять ті, хто (далі витяг з документу) «мають документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, чи міжнародний, внутрішній сертифікат або іноземний сертифікат, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою дводозної вакцини (жовті сертифікати), або однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати), які включені Всесвітньою організацією охорони здоров’я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія);”

 Випливає так, що в це число входять ті, хто:

  • має завершений процес вакцинації (зелений сертифікат). Дводозова вакцинація чи однодозова залежить від самої вакцини.

  • має незавершений процес вакцинації (жовтий сертифікат). Одна вакцина з потрібних двох.

  • має негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції.

  • одужав від COVID-19.

Точно одужання має бути підтвердженим за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія). Чи стосується це негативного результату тестування з тексту визначити неможливо, бо все написано одним реченням.

Строк чинності COVID-сертифікатів, що підтверджують вакцинацію від COVID-19 однією дозою вакцини (жовті сертифікати) від дати введення дози становитиме 120 днів, двома дозами (зелений сертифікат) – 365 днів. COVID-сертифікат, що підтверджує негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції, діятиме 72 години. Термін дії сертифіката про одужання від COVID-19 становитиме 180 днів.