ЗРУЧНЕ НАВЧАННЯ – ЗРУЧНЕ ДЛЯ ВСІХ!

зворотОбласний пілотний проєкт «Зручне навчання» (далі – проєкт) є прикладом скоординованого підходу щодо формування й розвитку єдиного електронного освітнього простору в закладах освіти Сумської області. Мета проєкту – забезпечити учням вільний доступ до якісної освіти шляхом формування єдиного електронного освітнього простору.

У Сумській області проєкт «Зручне навчання» реалізовано в період з листопада 2020 року до травня 2021 року. Проєкт ініційовано Департаментом освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації.

У рамках реалізації  проєкту, на випадок несприятливої епідеміологічної ситуації, на допомогу педагогам області Сумським ОІППО (координатором проєкту) розроблено методичні рекомендації «Дистанційний формат взаємодії суб’єктів освітньої діяльності» (https://cutt.ly/yWK7zJM). У добірці подано інформацію щодо особливостей організації діяльності закладів освіти у форматі дистанційної взаємодії між учасниками освітнього процесу. Матеріали містять поради, посилання на інтернет ресурси, приклади змістового моделювання.

За необхідності, для створення єдиного електронного освітнього простору в закладі освіти доцільно:

• визначити відповідального за впровадження інноваційної ідеї;
  • обрати платформу для розгортання електронного освітнього середовища;
  • організувати інформаційно-технологічний супровід педагогів закладу освіти;
  • визначити структуру освітнього простору;
  • долучити педагогів до розробки навчально-методичного, дидактичного забезпечення освітнього процесу та наповнення контенту.

Досвід створення єдиного електронного освітнього простору  мають 4 заклади освіти Сумської області – учасники проєкту: Лебединський заклад загальної середньої освіти № 5 Лебединської міської ради (schoollebedyn5@gmail.com), Охтирська загальноосвітня школа імені Б.Д. Антоненка-Давидовича Охтирської міської ради (ahtgimnaziya@ukr.net), Комунальна установа Сумська спеціалізована школа № 7 імені Максима Савченка Сумської міської ради (sumyschool7@ukr.net), Комунальна організація (установа, заклад) «Шосткинська гімназія Шосткинської міської ради Сумської області» (22978611@mail.gov.ua).

Користуючись контентом, кожен учень у зручний для нього час може опанувати новий матеріал, надолужити прогалини в знаннях, здійснити самоперевірку набутих умінь, навичок з предметів; учителі – моделювати освітній процес, а батьки – активно супроводжувати навчання своїх дітей.