Архив за день: 2021/04/13

Україна і зарубіжна література

 1   Україна здавна приваблювала до себе митців світового письменства. Нашій Батьківщині присвячували прекрасні поетичні рядки письменники різних епох та країн. І всі вони зливаються у дзвінку пісню – пісню любові до нашої землі. Відомий поет, перекладач, критик громадський діяч філософ Павло Арсенович Грабовський написав рядки, які й сьогодні змушують замислитися над долею нашої країни: «Мій рідний краю, де ми, що ми? Чи  ти зірнеш коли ясніш, Чи мовчки в темряві загаснеш? Чи є над тебе де сумніш, Чи є над тебе де нещасніш?»

Читать далее

Чого вчать книжки

Вельбой, Логвиненко    Читання книг розвиває дитячу фантазію, виховує почуття прекрасного, вчить впізнавати добро і зло, правду і неправду, вчить розуміти та цінити життя людини, любити і берегти живу природу, відкривати для себе минуле і прокладати шлях у майбутнє. Яким воно буде, багато в чому залежить від нас. Автор відомого оповідання «Усмішка» Рей Бредбері  закликає у своєму творі до позбавлення від всього зла, до якого може прийти сучасна цивілізація і технічний прогрес, і застерігає від втрати всього прекрасного, принесеного розвитком культури. Письменник говорить про те, що є у світі речі, які ні в якому разі не можна знищувати. Люди в цьому оповіданні деградували настільки, що їм вже не потрібно ні мистецтво, ні книги. А Мона Ліза є символом старого світу, і, знущаючись над нею, вони знущаються над найкращим, що у них колись було в минулому. Саме дану тему намагалися розкрити шестикласники, створюючи колажі, малюнки на тему «Що руйнує планету Земля»

Читать далее

Гімн Її Величності Літературі

 Петренко Аня 5а     Більше ніж два сторіччя разом із програмовим вивченням літератури в школі пліч-о-пліч крокує, значно розширюючи можливості спілкування учнів з мистецтвом слова і мистецтвом загалом, позакласна робота з дисципліни.   У рамках тижня зарубіжної літератури відбувається широка інтеграція урочної, позакласної та позашкільної роботи з предмета. А одним із головних завдань проведення предметного тижня є  розвиток інтересу учнів до зарубіжної літератури і читання; організація неформального учнівського спілкування, сприяння самоствердженню та самоорганізації школярів;  розвиток самостійної творчої діяльності учнів. Літературні герої, книги входятьв життя дітей змалечку: хтось із них залишає байдужим і зразу ж забувається, хтось змушує хвилюватися, співпереживати, а хтось — сміятися, веселитися; з одних героїв хочеться брати приклад, наслідувати їх вчинки і поведінку, інших і самому хочеться покарати та забути у  мить знайомства; окремі книги перечитуєш декілька разів і відкриваєш щось нове, деякі не дочитуєш  і до кінця. Нерідко літературних персонажів називаєш друзями, а про улюблені книги можеш говорити годинами.

Читать далее