Слово Т. Шевченка – живе і вічне

изображение_viber_2020-03-06_12-40-12   9 березня  2020 року Україна відзначила 206 років від дня народження видатного майстра слова, талановитого художника, славетного і величного Тараса Григоровича Шевченка.

Традиційно з нагоди вшанування пам’яті Великого Українця у спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №7 відбулись Шевченківські дні.  Невмирущій славі генія українського народу були присвячені тематичні години спілкування у 5-11 класах: «Незабутній Тарас Шевченко», «Ти син свого народу», «Тарас Шевченко. Погляд через століття» та ін.

«Т. Шевченко вчора, сьогодні і завтра залишається у серцях українців прикладом  любові до свого народу,  Батьківщини. Він учить малих і дорослих вивчати історію рідного краю, шанувати героїв, завжди бути готовими до боротьби за щасливе майбутнє, за справедливість, за честь України-матері,» — це відзначали першокласники під час уроку-подорожі «Сторінками весни разом  з Тарасом». А четвертокласники створили живу книжкову виставку «Кобзар» у кожній хаті».

У читальній залі шкільної бібліотеки Парфило Т.В. оригінально оформлено тематичну виставку книжок і рефератів «Свою Україну любіть!» З метою вивчення та популяризації творчості Т. Г. Шевченка у 5-Б класі проведено кінолекторій «Слово Кобзаря»,  дев’ятикласники  подорожували віртуальною екскурсією «Музеї Тараса Шевченка».

Восьмикласники створили лепбук на тему «Свої і чужі про Тараса Шевченка». Скориставшись можливостями Інтернет-сайтів, учні ознайомилися з оцінкою творчості вірного сина українського народу Тараса Шевченка видатними діячами країн світу. Максимально структурувавши отриману   інформацію,  спробували видати її цікаво і творчо. Учні доповнили лепбук і власними думками про творчість поета, поділилися враженнями від прочитаних віршів. Крім того, вони взяли участь у конкурсі на кращого знавця біографії та творчості Т. Шевченка. Діти відповіли на запитання вікторини, заповнили картки з вибором чисел на позначення дат із життя Кобзаря.

Учні 7-А класу створили флеш карти, дослідили багатогранність таланту Т.Г. Шевченка, з’ясували роль і значення постаті поета у розвитку української літератури. Команда учнів 7- Б класу взяла участь у флешмобі читання рядків з «Кобзаря»  Т. Шевченка. Започаткував проєкт юний український поет Данило Гайдамаха. Діти прочитали рядки поета, які стверджують, що «оживе слава України»!

Учні початкової школи залюбки взяли участь у конкурсі читців поезій Т.Шевченка, а учениця 9-А класу Марія Надь посіла ІІІ місце у міському конкурсі «Вічне слово Кобзаря». Старшокласники (10-11 класи) виявили бажання сучасно, творчо представити Т. Шевченка молодшим школярам, створивши цікаві презентації «Шевченко крізь віки», «Уклін тобі, Кобзарю».

Заходи, організовані з нагоди 206-річчя від дня народження Кобзаря, ще більше об’єднали, згуртували дружній творчий колектив педагогів та учнів  школи.  Минають роки, змінюються покоління, але слово Т. Шевченка – живе і вічне.