Грип: діти в зоні ризику

Очевидні та завуальовані симптоми грипу

Перший симптом грипу – висока температура тіла, яка не спадає протягом п’яти днів; Якщо ви будете відчувати загальну слабкість, втратите апетит, кашлятимете від декількох днів до декількох тижнів, то, ймовірно, захворіли на грип. А лихоманка, головний біль і ломота в м’язах і суглобах – симптоми, які вже гарантовано свідчать саме про грип.

Протигрипозних щеплень немає в переліку обов’язкових, тому вакцини не закуповуються за кошти державного бюджету України. Це означає, що вакцини імпортуються приватними компаніями, а українці можуть придбати за свої кошти, приблизно за 300-500 гривень в аптеках і зробити щеплення в поліклініках.

Симптоми грипу, що вимагають термінової госпіталізації

• Обличчя стало дуже блідим чи з’явилось посиніння обличчя, решти шкіри.
  • Людині стало важко дихати.
  • Температура вище 38 градусів не спадає і не збивається впродовж довгого часу.
  • Є багаторазове блювання та/або пронос.
  • Є надмірна сонливість чи, навпаки, збудженість.
  • Є сильний біль у грудній клітині (можливий симптом пневмонії).
  • З’явились домішки крові у мокроті.
  • Показники артеріального тиску нижче норми.

Ці симптоми грипу ігнорувати ні в якому разі не можна. Продовжувати лікування вдома дуже небезпечно, оскільки затримка з госпіталізацією може призвести до смерті хворого.

ЯК НЕ ЗАХВОРІТИ НА ГРИП: ПРОФІЛАКТИКА

Найефективнішим способом профілактики грипу є вакцинація. Щеплення можна робити впродовж всього сезону грипу. Імунітет після введення вакцини формується через 7-14 днів.

Уважно стежте за здоров’ям дітей! Займайтеся профілактикою грипу! Дотримуйтесь рекомендацій лікаря! Будьте здорові!

Світлина від Natalia  Dotsenko.      Світлина від Natalia  Dotsenko.