Голодомор 1932-1933 років: пам’ять жива

viber imageо      Голодомор 1932-1933 років – страшна трагедія в історії нашої держави, яка забрала життя мільйонів людей. Невідома навіть точна цифра померлих. Щоб не повторилися такі події, ми повинні знати і пам’ятати про них.

22 листопада в актовій залі школи відбувся захід – реквієм «Схилімо голови в скорботі»,  який підготували учні 9-Б класу разом із класним керівником Світланою Заворою та педагогом-організатором Світланою Бігун.

Діти нагадали про ті страшні сторінки історії нашої держави, коли без стихії, без засухи, без війни – в самому центрі Європи, в Україні, яка була житницею континенту, небачений голод забрав у могилу мільйони людей.

Сьогодні ми впевнено можемо говорити, що це був більшовицький геноцид! Це була безкровна, людоморська війна проти українського народу. Війна – задля того, щоб підірвати коріння волелюбної нації, винищити цілий етнос.

Учасники заходу зачитали розповіді свідків того страшного голодного лихоліття, адже це – достовірне джерело правди про голодомор, були показані документальні відеоролики. Тривожною була хвилина мовчання. Адже моторошно уявити мільйони зморених голодом людей України. Учні наголосили на тому, що хліб потрібно шанувати, адже колоски пшениці вважаються символом життя і перемоги над голодом.

Щоб був достаток в родинах і більше не повторювалося лихо в Україні, організатори заходу роздали всім присутнім кусочки хліба, як символ достатку.

viber imageооо  viber imageоо