Почнімо з себе!

viber image 2019-04-11 , 18.10.54     Сміття заполонило простір нашої країни. Ми його бачимо в парках, скверах, на узбіччях, зустрічаємося з ним повсякчас, коли йдемо на роботу, чи коли прямуємо на відпочинок. Така ситуація сформувалася не за один день, а поступово: рік за роком більшість із нас, членів наших родин, друзів, колег не задумувалися про те, що просто викинувши сміття повз урну ми спричинимо катастрофу глобального масштабу.

95% сміття в нашій країні потрапляє на сміттєзвалища, переважна більшість яких є стихійними, тобто спеціально не облаштованими. Таким чином, кожен громадянин продукує близько 300-350 кг відходів за рік. Зважаючи на ситуацію, для якнайшвидшого зменшення впливу на довкілля, а як наслідок – на здоров’я людини, вкрай важливо переробляти відходи, а не викидати на смітник. Для цього відходи потрібно першочергово відсортувати. Тому сортування – це вихід із сміттєвого колапсу. До сортування відходів може спонукати і той фактор, що більшість із повсякденних речей становлять тотальну шкоду, коли потрапляють на смітники, адже можуть там пролежати роками, або ж навіть десятиліттями. З огляду на таку важливу на актуальну проблему учні нашої школи разом із вчителями, асоціацією Евроклубу вирішили започаткувати проект «Почни з себе». Із початку нової чверті ми почали сортувати сміття. На території школи найближчим часом буде встановлено бак для сортування пластикових пляшок.  Бібліотекар школи Парфило Т. В. організувала збір макулатури. Учасники Евроклубу на чолі з його президентом Євгеном Трофименко, учнем 10 класу, та керівником  Іриною Яненко, учителем англійської мови,  проводять конкурс на виготовлення найкращої еко-сумки. У цьому допомагає і учитель трудового навчання Івахнова О. М. Також  у школі проходить акція «Я користуюся паперовим пакетом». Майстер-класи із їх виготовлення проводить бібліотекар школи.

Ми впевнені, сортувати та переробляти відходи – дуже важливо. Адже для того, щоб раціонально і масштабно вплинути на позитивну зміну навколишнього світу необхідно ще й докласти зусилля у руслі зменшення продукування відходів у повсякденному житті. Цього можна досягти, якщо використовувати такі правила:

- Користуватися багаторазовими торбинками та сумками

- Користуватися багаторазовим посудом

- Повторно використовувати папір.

Учні та вчителі  школи! Ми починаємо з себе!

viber image 2019-04-11 , 18.18.40   viber image 2019-04-11 , 18.20.53   viber image 2019-04-11 , 18.21.00 viber image 2019-04-11 , 13.07.33   viber image 2019-04-11 , 13.07.38 viber image 2019-04-11 , 18.10.37