Природне середовище було, є і буде незамінним партнером людей у їхньому повсякденному житті. Ми черпаємо з природи всі багатства. Її краса й велич залишаються нашим головним скарбом, святинею, яка непідвладна часу і моді. У нинішній складний період ми переживаємо, мабуть, головну кризу відносин між людьми та природою. Суть її полягає у відсутності етичного ставлення до природи — ставлення дбайливого, відповідального, гуманного. В умовах хворої природи не може бути здорових людей. Це аксіома, зміст якої важливо усвідомити кожному з нас. Яке майбуття чекає нові покоління людей, залежить від нас нинішніх.
За ініціативи євроклубу «Сузір’я дружби» та шкільної країни «Данко», за підтримки учителів школи, учні включилися у екологічний проект «Почни з себе». Чи не найдієвішими для виховання екологічної культури в учнів вважають екологічні проекти на подолання проблем утилізації відходів .У школі формування екологічної культури відбувається завдяки реальним систематичним і практичним заходам. Учні самостійно мають дійти висновку, що розв’язок екологічних проблем насамперед в оволодінні екологічними знаннями, навичками природокористування, вихованні високого рівня екологічної свідомості й культури екологічними знаннями люди мають керуватися у повсякденні, вбачаючи в цьому норму поведінки. Про тривалість розкладання сміття розповів учням школи Президент євроклубу «Сузір’я дружби» Трофименко Євген.
Послід тварин — до 10 днів, Харчові відходи — від 10 днів до 1 місяця. Папір — від місяця до кількох років. Листя, насіння, невеликі гілки — від 1 до 3 місяців. Дошки з будови — до 10 років. Старе взуття, уламки цегли, бетону — до 100 років. Автоакумулятори, батарейки, фольга, гумові покришки — більше 100 років. Пластикові пляшки, алюмінієві банки — 500 років. Скло — більше 1000 років
Учні підтримали проект і вже за тиждень 6-тикласники взяли участь у великій акції прибирання території озера Лебединого.