На успішність дітей впливає школа і родина, — дослідження

На успішність дітей впливає школа і родина, - дослідження     На середній бал випускників початкової школи із читання й математики найпосутніше впливають такі фактори, як середовище, де навчається учень та культурний і матеріальний статус його родини. Про це йдеться у звіті фахівців щодо результатів загальнодержавного моніторингового дослідження якості початкової освіти.

Також, результати дослідження свідчать про те, що значними факторами успішності дітей у початковій школі є зацікавленість і активність батьків у процесі навчання дитини, а також деякі індивідуальні характеристики самих учнів.

Окрім цього, дослідниками було з’ясовано, що найбільше на оцінку середнього бала впливають такі контекстні фактори, як тип місцевості, де розташована школа, та тип школи.

«Наповненість ЗЗСО є менш впливовим чинником, але водночас його вплив істотний: в учнів, які навчаються в ЗЗСО із малою наповнюваністю, бали за підсумками тестування нижчі як із читання, так і з математики, порівняно з результатами учнів із ЗЗСО зі звичайною наповнюваністю», — йдеться у звіті.

Автори дослідження також наголошують, що суттєво збільшують результативність випускників початкової школи в читанні й математиці такі фактори, як кількість книжок удома, підготовка до школи на підготовчих курсах в дитячому садку або школі, заняття в спортивних секціях.

РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ ЯКОСТІ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ