День безпечного Інтернету

5 лютого 2019 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.

День безпечного Інтернету надає унікальну можливість для проведення заходів із безпеки в Інтернеті разом зі всім світом: як у навчальному закладі, бібліотеці, громадській організації, так й в органах влади, бізнесових організаціях.

З кожним роком до відзначення цього дня в Україні, як і у всьому світі, приєднується все більше організацій. Так, наприклад, починаючи з  2017 року  в Україні, крім навчальних закладів, бібліотек, громадських організацій, медіа, долучились й представники місцевих органів влади, які розміщували ідеї для батьків із безпеки дітей онлайн на своїх офіційних сайтах.

Лебединська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №7 також долучилася до відзначання Дня безпечного Інтернету.

Протягом дня були проведені різноманітні заходи, на яких розповідалось  про можливості мережі Інтернет, про небезпеки, які можуть чекати там на дітей.

Учні 9-А класу(20 учнів) прийняли участь у безкоштовному конкурсі, який об’єднує всіх, хто користується Інтернетом, та допомагає учням отримувати максимум користі, часу,  проведеного за комп’ютером. Головна мета якого нагадати про необхідність інформування учнів про небезпеки, з якими вони можуть зіткнутися в Інтернеті. Допомогти школярам засвоїти правила поведінки в мережі, актуалізувати та закріпити знання про безпеку в онлайні, отримані раніше.  В основі завдань — не шкільна програма з інформатики, а цікаві та важливі питання, з якими стикається кожна дитина, коли користується комп’ютером, планшетом, смартфоном та виходить в Інтернет.

Також учні 3-Б класу із задоволенням переглянули змістовні мультфільми про переваги сучасних технологій та приховані небезпеки, які можуть загрожувати окремим людям та суспільству в цілому.

Учні 8-Б класу долучились до онлайн-уроку на YouTube каналі Спільноти Програми Академій Cisco в Україні, з нагоди  Дня безпечного Інтернету.

Як підсумок, учні перевірили свої знання з інформаційної безпеки, успішно склавши онлайн-тест на сайті On-ляндія – безпечна веб-країна.

У 8-А класі було проведено захід «Безпека в мережі Інтернет». Захід було проведено з метою захисту дітей від насильства через Всесвітню мережу, поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій. А також велика увага приділялася створенню дітьми селфі різного характеру та доцільності заповнення ними соціальних мереж.