Запобігання булінгу в учнівських колективах

За даними різних досліджень, майже кожен третій учень в Україні так чи інакше зазнавав булінгу в школі, потерпав від принижень і глузувань: 10 % – регулярно (раз на тиждень і частіше); 55 % – частково піддаються знущанню з боку однокласників; 26 % – батьків вважають своїх дітей жертвами булінгу.

Темі «Запобігання булінгу в учнівських колективах» був присвячений круглий стіл для керівників шкільних методичних об’єднань, класних керівників, практичних психологів та заступників директорів з виховної роботи, який відбувся 30 листопада 2018 року на базі Лебединської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №7 за участю т.в.о. начальника відділу освіти Тетяни Гримайло, начальника служби у справах дітей Лебединського міськвиконкому Світлани Древаль, директора Лебединського міського центру  соціальних служб у справах сім’ї, дітей  та молоді Наталії Кислої, завідувача міським методичним кабінетом Лариси Ковтуненко.

Активну участь у роботі круглого столу взяла  заступники директорів з виховної роботи, практичні психологи та класні керівники, які поділилися ефективним досвідом роботи щодо запобігання насильству, звернули увагу на проблеми, які виникають у роботі з сім’ями із зазначеного питання. Практичний психолог школи  О.Звоновська презентувала діяльність Шкільної служби порозуміння як ефективної форми запобігання конфліктів та булінгу в учнівському середовищі.

«Віддай людині крихітку себе. За це душа поповнюється світлом», – писала Ліна Костенко. І саме ці слова стали  девізом всієї зустрічі та закликом до подальшої праці всіх причетних до роботи з дітьми.