Тиждень предмету «Основи захисту Вітчизни»

P81012-143148             Здавна ведеться, що чоловіки вважають за почесний обов’язок готовність стати на захист рідної Батьківщини.  Особливо, коли йдеться про нас, українців, нащадків вільних козаків, онуків тих, хто здобув перемогу у Другій Світовій війні. Школа закладає у свідомість молодого покоління бажання розвиватися фізично та інтелектуально не лише для професійного та соціального самовизначення, але й для того, щоб служити Україні,  бути на захисті її суверенності. Саме з цією метою у закладі був  проведений тиждень предмету » Основи захисту Вітчизни», приурочений до  Дня  захисника́ України та Дня Українського козацтва. Заходи у рамках предметного тижня покликані формувати в учнів усвідомлення особистісної належності до української держави і народу, виховувати громадянські якості та патріотизм, здатність стати на захист суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України.

Тематичний тиждень розпочався урочистою загальношкільною лінійкою «Наша воля, наша слава не вмре , не загине…»  Ведучі  Коровніченко А., Шушман Д., Краснонос А. наголосили  всім на важливості глибшого розуміння, усвідомлення почуття гордості за героїчне минуле і сьогодення народу України, бо в  нашому світі тільки ті цінності мають майбуття, за які людина готова боротися, які вона рішуче готова захищати, жертвуючи найдорожчим – життям. Серед цих цінностей  – Україна, наш мудрий народ, наша щедра земля.  Учитель предмету «Захист Вітчизни. Основи медичних знань»  Литвинчук Е.Г. оголосила план проведення заходів у рамках тижня. Цього ж дня до книжкового вернісажу «Книга минулого,  сьогодення та майбутнього мужніх українців» запросила бібліотекар школи Т. В. Парфило. Учні з цікавістю ознайомилися з представленими книгами,  художніми творами про козацтво. Караоке козацьких та повстанських пісень: «Козацька слава – не вмре, не згине!» провела для учнів Бубон О.М. У світ літературної віртуальноі екскурсії «Шляхами козацької слави» повела п’ятикласників Литвинчук Е.Г., ознайомивши  з козацькою епохою, їх життям, звичаями, традиціями та їхнею заступницею — Пресвятою Богородицею.

Як колись для козака почесним обов’язком була служба в Запорізькій Січі, так і сьогодні захищати рідну землю – це почесний обов’язок для наших юнаків. Як вияв любові до тих, хто у кровопролитних битвах захищав нашу Батьківщину, відстоював свободу і незалежність в ім’я майбутнього та на знак шани  воїнів-земляків  під керівництвом Бігун С.К.  проходила волонтерська акція «Тепло долонь і серця — захисникам рідної землі». Діти виготовляли обереги, малюнки, привітальні листівки для учасників антитерористичної операції. З цією ж метою  для молодших школярів були проведені тематичні хвилини спілкування: «Україна від  козацьких часів до сьогодення» , «Захист Вітчизни – обов’язок громадянина, «Вони — Герої крізь віки»,   «Дорогою воїнів-захисників України». В атмосфері єдності та щирості пройшов тематичний виховний захід «Гідні слави героїв»- зустріч  зі старшим солдатом Кузьменком Анатолієм Анатолійовичем, учасником бойових дій у зоні проведення АТО в період 2014-15 років. Затамувавши подих, слухали учні спогади учасника подій, які відбувалися на сході нашої держави у той період, переглянули відеофільм, доторкнувшись душею і вдячністю до тих, хто береже спокій України.

А  щоб стати справжніми захисниками, мужніми та кмітливими, хлопці-старшокласники   на чолі  з  Романенком О.А., учителем фізичної культури і предмету «Захист Вітчизни», вже зараз займаються спортом і  загартовуються. А переконатися в цьому можна було, побачивши їх у спортивно — масовому заході серед юнаків старших класів «Готуйся захищати Україну». Змагання «Влучний стрілець» показало, що наші юнаки впораються з високою відповідальністю бути захисником України — воїном ЗСУ. У такі моменти  юнаки та дівчата ще  раз усвідомили,  що патріотизм – це звичайний стан повсякденного життя, це шанобливе ставлення до звичаїв і традицій,  — це гаряче почуття свого людського й національного обов’язку. Бесіда «Тероризм — загроза  людству 21 століття» та година  історії «Українському роду – нема переводу» були проведені Гаврилишиною Л.І., Звоновською О.І.

Патріотизм, героїзм нашого народу і сьогодні залишається прикладом для майбутніх поколінь. Окреслюючи перспективи майбутнього, ми повинні вдивлятись в минуле, черпати з нього той безцінний скарб, який не дасть загубити головне, піти в небуття традиціям нашого народу.

12 жовтня відбулося закриття тижня, лейтмотивом якого були слова: «Захисники  України — це  не тільки військові, це і нескорені, свідомі громадяни, які вболівають за долю нашої країни, це  і усі  небайдужі, які своєю професійною діяльністю, сумлінною працею, волонтерською роботою забезпечують Україні захист — економічний, гуманітарний, інформаційний!»

P81012-151703 P81012-143452 20181012_084346   P81008-092128 IMG_20181019_142552   P81012-151306