Виїзний семінар вчителів української мови та літератури

viber image       18 жовтня відбулося виїзне засідання міського методичного об’єднання вчителів української мови та літератури. Організаторами заходу виступили: Наталія Василівна Вернидуб, методист міського відділу освіти, та Людмила Олексіївна Діденко, голова шкільного методичного об’єднання.

Цього теплого осіннього дня педагоги школи у складі міської делегації вирушили до обласного центру, де на них чекав гід по культурним пам’яткам — літературознавець Юрій Васильовив П’ятаченко.

У рамках роботи  засідання мовники відвідали музейну кімнату, присвячену творчому шляху і таланту великої поетеси Лесі Українки, що розташовується в одному з приміщень школи села Косівщина, яка в свою чергу носить ім’я талановитої поетеси. Музей працює з 1971 року, його відкриття приурочили до 100-річчя від дня народження Лесі Українки. Музей налічує більше 600 унікальних експонатів, серед яких – перша збірка письменниці «На крилах пісень» 1904 року випуску. Також цікавим є той факт, що екскурсії по музею проводять школярі. Відомо, що поетеса відвідувала Сумщину через серйозну хворобу – туберкульоз. У 1889 році вона проходила курс лікування у народної цілительки Параски Богуш. В цей час Лесею Українкою були написані «Весняні співи».

Побували учасники виїзного семінару і в музеї ураїнської старовини загальноосвітньої школи с. Косівщина Сумського району. Зацікавили відвідувачів раритетні експонати із маєтків наших заможних предків-земляків.

Наступною зупинкою стала зустріч із сучасним письменником Петром Нестеренком, який розповів історію створення книги про наймолодшого кіборга Сергія Табалу. «І повернувся білим журавлем» — книга про Героя України, сумчанина, який загинув у війні на Сході нашої держави. «Хоч увійшов у вічність, повернувся у рідні краї,» – це останній рядок книги, після якого й з’явилася її назва. Понад 150 сторінок розповідають історію 18-річного патріота та бійця України, з позивним – “Сєвєр”. У 2014 році він загинув захищаючи Донецький аеропорт, руїни якого зобразили на обкладинці.

Петро Нестеренко, автор книги, сказав: «Книжка розповідає про те, як ріс, виховувався цей хлопець, які він мав труднощі в житті, як він їх долав. І завдяки друзям, учителям, наставникам він став істинним Героєм України. Я  не робив з нього ікону. Він герой, але він такий, як і всі. Ріс у звичайній сім’ї, навіть у важкій сім’ї. Але він був людиною такою наполегливою, настирливою й хотів чогось добитися в цьому житті».

Цей день став незабутньою сторінкою у скарбниці методичних заходів. Сподіваємося, що такі подорожі стануть традиційними для освітян міста.

viber image1 viber image2 viber image3 viber image5