Про підсумки проведення III етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін у 2017-2018 навчальному році

         Відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України від 02.08.2017 № 1112 «Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів з навчальних предметів у 2017-2018 навчальному році», Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації від 28.11.2017 № 682-ОД «Про проведення ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та участь команд учнів Сумської області у IV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад у 2017/2018 навчальному році» обласний етап олімпіад проводився з 12.01.2018 до 11.02.2018.

ІІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад відбувся на базі Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Сумського державного університету, Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 27.

   У ІІІ етапі олімпіад  з 13 навчальних предметів взяло участь  26 учасників, що на 2 менше, ніж заявлено у квоті. Учні не брали участі в олімпіадах з астрономії, німецької мови, французької мови, економіки, технічних видів праці, інформатики.

     Кожен навчальний заклад забезпечив учасників III етапу: ЗОШ № 1 – 3, ЗОШ № 3 – 6, ЗОШ № 4 – 2, ЗОШ № 5 – 4, ЗОШ № 6 – 2, СШ № 7 — 9.

   Призові місця   у ІІІ етапі здобули учні ЗОШ № 1, 3, 4, 5, 6, СШ № 7.

   Відповідно до протоколів засідання журі, наказу Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації від18.04.2018 № 294-ОД «Про підсумки ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад у 2017/2018 навчальному році» переможцями  III етапу олімпіад у 2018 році від команди міста визначено:

  1. Мартиненко Каріну — I  мicце з російської мови та літератури ( 9 клас ЗОШ № 1, учитель Л.В.Капуста)
  2. Ліщину Вадима — І місце з біології (11 клас СШ № 7, учитель Л.М.Судніцина)
  3. Куценка Євгенія — II мicце з англiйської мови ( 11 клас СШ № 7, учитель I.A. Харченко)
  4. Орєхова Станіслава — ІІІ  місце з української мови та літератури  ( 8 клас ЗОШ № 3, учитель Л.О.Капран)
  5. Соловей Альбіну — ІІІ  місце з української мови та літератури  ( 10 клас СШ № 7, учитель В.Г.Деменко)
  6. Коровніченко Анну — ІІІ місце з трудового навчання (9 клас СШ № 7, учитель О.М.Івахнова)
  7. Ященко Дар’ю — ІІІ місце з правознавства (9 клас ЗОШ № 4, учитель І.О.Федірко)
  8. Горошка Андрія — ІІІ місце з математики (9 клас ЗОШ № 6, учитель А.Б.Кудлай)
  9. Камчатного Владислава — ІІІ місце з історії (8 клас ЗОШ № 4, учитель І.О.Федірко)
  10. Демиденко Тетяну  — ІІІ місце з історії (10 клас ЗОШ № 3, учитель О.М.Шиян)
  11. Юркова Костянтина — ІІІ місце з історії (11 клас ЗОШ № 1, учитель Г.Е.Рева)
  12. Соловей Альбіну — ІІІ місце з біології (10 клас СШ № 7, учитель Л.М.Судніцина)
  13. Орєхова Станіслава — ІІІ  місце з хiмiї ( 8 клас ЗОШ № 3, учитель О.В.Пархоменко)
  14. Косогорова Іллю — ІІІ місце з інформаційних технологій (9 клас ЗОШ № 5. Учитель С.О.Бондаренко)

  Таким чином, учні міських шкіл вибороли 14 призових місць:  перших місць – ІІ, других –1, третіх – 9.

№ з/п Навчальнийзаклад ІІІ етап 2017 року ІІІ етап 2018 року
К-тьучасни

ків

К-ть переможців % К-тьучасни

ків

К-ть переможців %
   1 Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів  №1 6 3 50 3 2 66,7
2 Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів  №3 3 3 100 6 3 50
3 Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів  № 4 1 0 0 2 2 100
4 Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5 5 1 20 4 1 25
5 Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 6 4 0 0 2 1 50
6 Спеціалізована школаІ-ІІІ ступенів № 7 11 5 45,5 9 5 55,6
Усього 30 12 40,0 26 14 53,8

   Результати участі учасників ІІІ етапу, які не вибороли призових місць:

  1. Мiрошнiченко Олександр —  4 мicце з англiйської мови ( 10 клас СШ № 7, учитель  Л.М.Коваленко)
  2. Юрков Костянтин — 4 місце з хiмiї (11 клас ЗОШ № 1, учитель Т.В.Хижняк)
  3. Орєхов Станіслав — 5 місце з географії ( 8 клас ЗОШ № 3, учитель Я.В.Селюков)
  4. Фролова Владислава — 5 мiсце з екологiї (11 клас ЗОШ № 5, учитель В.М.Склярова)
  5. Краснонос Анастасiя — 6 мiсце  з англiйської мови ( 9 клас СШ № 7, учитель  Л.I.Труфаненко)
  6. Вельбой Інна — 8 місце з української мови та літератури  ( 11 клас СШ № 7, учитель З.С.Озерна)
  7. Курлейко Юлія — 8 місце з трудового навчання (11 клас ЗОШ № 3, учитель О.В. Гавриленко)
  8. Кравченко Аріна  — 8 місце з математики (8 клас ЗОШ № 6, учитель О.М.Дехтярьова)
  9. Морозова Єлизавета — 9 місце з правознавства (9 клас ЗОШ № 5, учитель Д.В.Хрін)
  10. Мелаш Аліна — 9 місце з російської мови та літератури (9 клас СШ № 7, учителі Е.Г.Литвинчук, Л.І.Гаврилишина)
  11. Жук Олександр — 12 місце з фізики (9 клас ЗОШ № 3, учитель В.С.Харченко)
  12. Бакаєв Ростислав — 13 місце з інформаційних технологій (9 клас ЗОШ № 5. Учитель С.О.Бондаренко)

Аналіз результатів  ІІ та III етапів  олімпіад  засвідчив, що за останні роки склалася система роботи вчителів з розвитку обдарованості у:

  • ЗОШ № 1 – з історії – (6 учасників ІІ етапу – 3 переможці, ІІІ місце у ІІІ етапі – Юрков Костянтин);
  • СШ № 7 – з біології (9 учасників II етапу — 5 призових місць, два перможці ІІІ етапу — Ліщина Вадим та Соловей Альбіна – І та ІІІ відповідно); з англійської мови (10 учасників II етапу — 6 призових місць, 1 переможець ІІІ етапу — Куценко Євгеній – ІІ місце); з української мови (10 учасників II етапу — 6 призових місць, IIІ місце  у III етапі (Соловей Альбіна).

 Найкращі результати показали команди учнів міста при участі в олімпіаді з  біології – (3 учасники – 2 призових місця (І та ІІІ), історії –  (3 учасники –  три ІІІ місця,  української мови та літератури (3 учасники – два ІІІ місця).

  Не вибороли призових місць учні з географії,  з фізики, з екології.

  За результатами ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад кращим закладом визначено Лебединську спеціалізовану I-III ступенів школу № 7:

у III етапі – учні вибороли 5 призових місць, з них є одне І та одне ІІ місця. Два учні визначено до участі у ІV етапі олімпіад. По одному переможцю підготували педагоги шкіл №№ 5,6.

  Результативність участі учнів інших шкіл: ЗОШ № 1  – 66,7% ( у минулому році 50%);  ЗОШ № 3 – 50 % (100% — минулий рік);  ЗОШ № 4 — 100 % (показник минулого року – 0%); ЗОШ № 5 — 25 % (у минулому році 20%); ЗОШ № 6 – 50%  (у минулому році 0%).

  Учнів СШ № 7 Ліщину Вадима, Куценка Євгенія та ученицю ЗОШ № 1 Мартиненко Каріну включено до складу команди Сумської області для участі у ІV етапу олімпіад з біології, англійської мови, російської мови та літератури.