Психологічні аспекти створення комфортного освітнього середовища у навчальному закладі

SAMSUNG CAMERA PICTURES      Збереження і зміцнення психічного, фізичного здоров’я та соціального благополуччя всіх учасників навчально-виховного процесу є одним із пріоритетних завдань психологічної служби. В Лебединській спеціалізованій школі І-ІІІ ст.. №7 28.12.17р. для педагогічних працівників практичним психологом Звоновською О.І. проведено заняття з елементами тренінгу «Стрес та психологічна рівновага в педагогічній діяльності». Дане заняття мало на меті здійснення профілактики стресів у педагогів, підвищення їх психологічної грамотності та професійної компетентності. В ході заняття педагоги тренували вміння  виражати свій емоційний стан, виявляти  й усвідомлювати свої почуття , досягати емоційної рівноваги. Тренінгове заняття сприяло створенню позитивного соціально-психологічного клімату в навчальному закладі, профілактиці конфліктів, формуванню толерантності у стосунках  та оптимізації змісту і форм психологічної просвіти педагогічних працівників .

Одним із пріоритетних завдань психологічної служби  є  створення безпечного і  комфортного освітнього середовища. Важливим інструментом у вирішенні цих  завдань є відновні  практики   — медіація  та  Коло. Коло — це зібрання людей, рівних для  спілкування щодо складних  питань, проблем, в атмосфері взаємоповаги і турботи згідно з певними правилами. Головною особливістю Кола є те, що кожен з учасників має можливість висловити власну точку зору та бути почутим іншими членами кола. Уже стало традицією в Лебединській СШ І —  ІІІ ст..№7 проводити такі кола з лідерами учнівського самоврядування , медіаторами , педагогом – організатором Бігун С.К.

07.02.18р.  у нашому навчальному закладі  відбулося  Коло  спілкування «Я – миротворець». Ведуча Кола, практичний психолог  закладу Звоновська О.І.,  розпочала процедуру з  розповіді  про правила Кола  та принципи процедури . Учасники поділилися з присутніми своїми якостями , які є для них мирними і позитивними. Цікавими і неоднозначними були висловлювання учасників  стосовно питань  :  як це бути  миротворцем і нести мир?  Що ви можете і готові зробити з сьогоднішнього дня як миротворець?  Завершилась процедура Кола спільним висловлюванням всіх учасників. Це було слово «Мир».

26.03.18 р. відбулась чергова зустріч шкільних медіаторів . Керівник Шкільної служби порозуміння СШ№7  Звоновська О.І. провела для учасників  заняття по формуванню навичок активного слухання.

Учасники мали змогу поділитися досвідом щодо впровадження навичок активного слухання у роботу медіатора, проаналізувати переваги ненасильницького способу вирішення конфліктів, потренуватися у розвитку навичок медіатора.

Упровадження програм примирення серед однолітків дозволяє формувати у школярів навички співпраці, будувати ефективну систему вирішення конфліктних ситуацій у закладі, забезпечувати психологічно здорове середовище в учнівському колективі.

SAMSUNG CAMERA PICTURES   SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES