«4 сезони незвіданого…» Яни Карпової

Сьогодні, 03 лютого, в Лебединському художньому музеї ім. Б.К.Руднєва стартувала виставка фотосвітлин учениці 11-го класу школи Яни Карпової, під час якої молода авторка вперше представила публіці свої фотороботи.

Символічно сприймається  й назва виставки «4 сезони незвіданого…». Це певна спроба об’єднати різні цикли фоторобіт виконаних протягом останнього року, підсумувати та презентувати накопичені знання та вміння. А це по-особливому важливо для молодого художника.

Яна переконана, що часто сіра буденність міста примушує нас не помічати очевидні неповторні речі. Проте, якщо на хвилину вибитися із шаленого ритму і зупинитися, то можна побачити справжні дива, що нас оточують…

Фотографією Яна займається з дитячих років. Фотографує все і скрізь.. Її захоплює природа, пейзажі, літні, зимові, різні краєвиди, цікавить старий-новий Лебедин. Пробує фотохудожниця себе й у напрямку макрофотозйомки.

Саме техніка макрофотографії, що трансформує світ дрібних об’єктів у великому масштабі, стала головною темою представленої фотовиставки. «Збільшений світ стає ще цікавішим», говорить про свої фотороботи Яна, розкриваючи композицію фотосвітлин.

27 тематичних фоторобіт показують світ природи таким, яким його не побачиш неозброєним оком. На цих фото представлені квіти, ті ж равлики, різні комахи, і в них свої життя. І якраз цінність цих фотографій Яни Карпової, що вона через фотоапарат дає змогу нам побачити цей цікавий макросвіт.

Фотографії викликають цікавість і в тому плані, що вони з однієї сторони, допомагають людині заново відкрити для себе світ, помітити нове і дивовижне в звичайних явищах і речах, а з іншої – дозволяє фотографу представити оточуючим власний погляд на об’єкти, поділитися тими відкриттями, які він зробив в цьому уважному спогляданні деталей.

Зупинятись на досягнутому Яна не збирається – у задумах показати глядачу ще багато цікавого. А на згадку про першу виставку, міський голова Олександр Бакликов передав Яні подяку «За вірне служіння мистецтву, талант і невтомний творчий пошук, а також  з нагоди відкриття авторської фотовиставки «4 сезони незвіданого…» в Лебединському художньому музеї ім. Б.К. Руднєва».