14 грудня — День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС

       14viber image1 грудня в Україні традиційно проводиться День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС — людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію 20 століття, що сталася 26 квітня 1986 року. Ця пам’ятна дата була затверджена указом президента України 10 листопада 2006 року.

Саме 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС. Зараз цю подію багато хто називає просто днем ліквідатора. Цей день пам’яті давно став скорботним нагадуванням всьому людству про важку перемогу над вогнем, який охопив реактор атомної станції. У 1994 році багато українських громадських організацій чорнобильців зверталися до влади з ініціативою створення подібного дня пам’яті, але їхнє прохання в той момент відхилили. Після цього ліквідатори почали відзначати цей день неофіційно.

Учні 8-А класу школи разом з класним керівником Людмилою Уткою вшанували пам’ять загиблих . Згадавши свідчення очевивидців тих страшних днів, школярі з  дякуємо загиблим ліквідаторам наслідків на Чорнобильській АЕС за чисте довкілля і мирне небо.

У 5-Б класі проведена виховна година «Люди високої гідності». Діти прослухали інформацію про місцевих героїв, яким довелося в далекому 1986 році ліквідовувати наслідки аварії.

viber image   viber image11