Михайло Миколайович Петренко – 200 років безсмертя

5      У актовій залі Лебединської районної ради відбулися заходи присвячені 200-річчю з дня народження поета-романтика Михайла Миколайовича  Петренка.

На ньому були присутні гості, які присвятили багато часу вивченню життя видатних особистостей, зокрема Шабанова Валентина Миколаївна-геолог, документальний краєзнавець, активний учасник проекту «Ідентифікація Петренків»; Петренко Олександр Євграфович-документальний краєзнавець, письменник, праправнук М.М. Петренка – дослідник свого роду, засновник генеалогічно-літературного проекту«Ідентифікація Петренків», слов’янський журналіст Едуард Торський, заслужений художник України Олександр Миколайович Чередниченко — автор картини «М.М. Петренко»

З власними дослідженнями «Чиновницька діяльність М.М.Петренка» про життя та творчість видатного поета-романтика  поділилась  учениця 10 класу Шутка Марія(керівник-учитель історії  Ровенська С.М.) . Зокрема вона розповіла, що відомі дослідження  про Михайла Петренка в першу чергу, як людини, громадянина та автора проникливих ліричних поезій. Деякі із них були покладені на музику, стали досить популярними не лише в Україні, а й далеко за її межами. А пісня, на слова Петренка «Дивлюсь я на небо та й думку гадаю», вважається народною і витримала випробування часом. Михайло Миколайович прожив коротке, але насичине життя, помер у 45 років від лихоманки, похований на цвинтарі у Лебедині. У пам’ять про Михайла Миколайовича одна із вулиць міста носить його ім’я.

Багато, хто чув про Михайла Петренка як про поета, але небагато хто знає, що він був ще й чиновником, зокрема працював «уездным стряпчим»(прокурором)  у Лебедині  з 1849 до кінця 1862 року

3    1

2    4