Краса мистецтва не рахує літ!

Живопис і поезія різні у засобах вираження. Живопис діє у просторі, поезія – у часі; перший – через фігури і барви, друга – через роздільні звуки. У кожного мистецтва є свій предмет. У живопису – речі і події, що зосереджені в одній миті.  У поезії – пристрасті, відчуття, характер, які проявляються у мовленні. Отже, мистецтво незбагненне й незрівнянне, безсмертне і вічне, не знає меж ні в часі, ні в просторі. Але чарівна його сила може відкритися тільки тому, хто йде на діалог з ним, хто робить його частиною свого життя. З метою допомогти  осягнути значення мистецтва і місце живопису і літератури, зробити крок до їх розуміння, для учнів 9-Б класу був проведений захід « Краса мистецтва не рахує літ». Наукові співробітники  Художнього музею Аксиненко Л.Л. та Підвезько А.І. розповіли про втілення великих європейських стилів – бароко, класицизму, романтизму, реалізму – в живописних полотнах, які представлені в експозиції музею.

Учні класу разом із вчителем художньої культури Литвинчук Е.Г. поетичними і прозовими рядками продемонстрували вияв цих стилів у слові:

Мистецтво піднімається на крилах

До вищої мети між інших мет,

Воно летить невпинно і нестримно,

Шляхи його – мов спалахи комет.

Мистецтво не має меж, дає можливість увійти в широкий і розмаїтний світ художньої творчості. Краса мистецтва не рахує літ!

IMG_4403   IMG_4413