У школі — Масляна

IMG_4321Масляна є одним з найстаріших свят слов’янських народів. Справжня забава, яка зберегла свої традиції в наші дні з язичницької культури. Це смачне і неймовірно ситне свято триває цілий тиждень, який передує настанню Великого посту. У народі це свято асоціюється із смачними печеними млинцями та веселими гуляннями. Мета так их гамірних масових заходів, а це і народні ігри, і гаївки, і хороводи, полягала в тому, щоб розбудити весну від сну і прогнати геть зиму.

З нетерпінням чекали свята учні школи: готували конкурси, вікторини, пекли солодощі. Як і годиться, були і співи, і танці, і хороводи, і жарти, і змагання. Певна річ, не забули й про старовинні звичаї. А що вже дітлахам весело було! Конкурси та ігри нікого байдужим не залишили. І дарма, що погода видалася похмурою та дощовою, свято проходило у фойє школи. Старшокласники проводили для малечі хороводи і українські народні ігри; учні 9-11 класів змагалися в перетягуванні канату, спритності в спортивних іграх.

Усім, хто був присутній на святі, було весело та тепло. Око милувало ще й вбрання дітей: яскраві хустки, барвисті віночки. А скільки радості та задоволення принесла ярмарка, на якій було багато продавців і ще більше покупців. Серед них і батьки, і вчителі.Господині змагалися у майстерності. Тож пухкенькі пиріжки, круглобокі коржики та масні млинці й налисники так і вабили до себе, наповнюючи повітря неймовірним ароматом! І дорослі, і малі цього дня наїлися смачних страв до несхочу. А смачним гарячим чаєм почастували робітники шкільної їдальні. Кошти, які були отримані під час ярмарки будуть  направлені на благодійність.

IMG_4330  IMG_4332 IMG_4340     IMG_4339 IMG_4348     IMG_4353 IMG_4356     IMG_4364 IMG_4365