Диктант національної єдності

img_3489     Диктант національної єдності задумувався 16 років тому саме як спосіб об’єднатися навколо слова. «Наша першочергова мета не стільки перевіряти грамотність, хоча це також дуже важливо, скільки з метою підтримки та розвитку державної мови як духовного потенціалу нації, виховання високої мовної культури,  закликати все більше людей приєднуватися, писати і надсилати нам листи, – розповідає про радіодиктант головна редакторка Першого каналу Українського радіо Аліна Акуленко. – Диктант диктує Олександр Авраменко – доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, автор підручників і посібників з української мови. Він і складає оригінальний текст. Диктант ніхто, крім нього, не бачить і не знає. Олександр приходить в студію і починає диктувати».

За час проведення Всеукраїнського диктанту національної єдності постійно збільшується аудиторія та географія учасників. Постійно поповнюють їх лави і учні школи. Цього року диктант написали учні 8-их та 10-го класів. Усі, хто писав радіодиктант, зможуть надіслати його на перевірку до редакції Українського радіо або дочекатися, поки текст з’явиться на сайті й перевірити власноруч.

img_3501   img_3502 img_3495