До нового 2019-2020 навчального року

IMG_3586Враховуючи вимоги Закону України «Про освіту», який регламентує освітній процес (тривалість навчального тижня, відпочинку між ними, форми організації освітнього процесу, навчальне навантаження, тривалість канікул), Департамент освіти та науки Сумської ОДА рекомендує для закладів загальної середньої освіти  таку структуру навчального року:

Перша чверть. Початок навчального року в 2019 році, швидше за все, зміститься на 1 день через неділю, на яку припадає 1 вересня. Тому можна припустити, що на перший дзвінок школярі відправляться 2 вересня. Навчальний процес повинен закінчитися 25 жовтня (у п’ятницю).

Довгоочікувані осінні канікули почнуться в понеділок 28 жовтня і триватимуть до 3 листопада 2019 року.

Друга чверть. Приступити до уроків учням доведеться 4 листопада, ця чверть обіцяє бути найкоротшою – всього 7 навчальних тижнів.

Передостаннім понеділком грудня в 2019 році буде 23 число — в цей день повинні початися зимові канікули. На навчання діти вийдуть після новорічних і різдвяних свят 8 січня, яке припаде на середу.

Але не виключено що дати 16-денної перерви в навчанні будуть переглянуті, а зимові канікули скорочені.

Третя чверть. Найдовший період навчання 2019-2020 року розпочнеться 8 січня, відразу по завершенні новорічних свят.

Чверть повинна закінчитися в п’ятницю 20 березня, а вже з 23 березня почнуться Весняні канікули, які триватимуть до 29 березня включно.

Хоча якраз на третю чверть припадає період масового захворювання на грип та ГРВІ, тому не виключено, що дати і графік можуть бути скориговані за епідеміологічними показаннями.

Четверта чверть. Початок останньої чверті навчального року 2019-2020 припаде на понеділок 30 березня.

Триватиме вона приблизно 9 тижнів, до 29 травня (п’ятниця). Таким чином літні канікули у школярів стартуватимуть точно з понеділка 1 червня.

Дати останніх дзвінків щорічно зазнають змін, тому закінчення четвертої чверті в 2020 році теж може бути перенесено.

Закінчитися літні канікули повинні традиційно, 31 серпня, яке припаде на понеділок, а вже у вівторок, 1 вересня, розпочнеться новий 2020-2021 навчальний рік.

Додатковий відпочинок для школярів

На думку Міністерства освіти, зазначених канікулярних періодів для учнів цілком достатньо, щоб відпочити від навчального навантаження. Але школярі можуть розраховувати на додаткові дні відпочинку – державні свята України. Згідно із законодавством, у дні свят вчителі звільняються від роботи, а школярі – від навчального процесу.

Дівчинка на дошці пише слово Україна

Календар додаткових вихідних шкільного сезону 2019-2020 буде виглядати так:

• 14 жовтня (понеділок) – День захисника України;
  • 25 грудня (середа) – католицьке Різдво (швидше за все прийдеться на зимові канікули);
  • 22 січня (середа) – День соборності України;
  • 8 березня (неділя) – Міжнародний жіночий день (швидше за все додатковим вихідним днем буде визначена дата 9 березня);
  • 19 квітня (неділя) – Світле Христове воскресіння, Великдень (вихідним буде визначено і 20 квітня);
  • 1 травня (п’ятниця) – День праці;
  • 9 травня (субота) – День Перемоги (можна вважати, що вихідним буде також 11 травня через перенесення).