Тактична медицина має стати обов’язковим курсом в Україні

IMG_9675    Близько двох тисяч бійців Україна втратила за час військових дій на Донбасі. Втрати могли б бути меншими, якби бійці вміли надавати першу медичну допомогу собі і побратимам, вважають лікарі. Але у перші дні військової агресії Росії в українських військовослужбовців, добровольців, спецпризначенців не було ні належних медикаментів, ні необхідних навичок. Тоді в Україні та й у всьому світі сформувались перші медичні волонтерські групи і загони, завданням яких було врятувати життя бійців. Цьому вчать і на уроках «Захист Вітчизни», останні з яких проходили з участю студентів-волонтерів Лебединського медичного училища ім. М.І.Сітенка.

Кровоспинні і протишокові препарати, перев’язочні матеріали, антисептики – мінімум, який має входити до індивідуальної аптечки бійця. Але, як стверджує викладач-волонтер з волонтерського проекту Василь Миколайович Забуга, на передовій потрібна не лише аптечка, а й вміння користуватись медикаментами та підручними засобами, крім того, навички з надання першої медичної допомоги під час бою. «Наявність у наших аптечках найсучасніших засобів з надання першої медичної допомоги на полі бою не означає автоматично правильного їх використання. На заняттях  з тактичної медицини ми не лише знайомимо школярів  зі складом аптечки, ми відпрацьовуємо правильні навички їх використання», – зазначають студенти – волонтери. Інструктори переконують: щоб врятувати пораненому життя, є лічені хвилини, тому дії того, хто рятує, треба довести до автоматизму.

IMG_9666    IMG_9681 IMG_9682    IMG_9663  IMG_9671    IMG_9672