Пам’ять про художника

2015-04-22 12.57.01 У міському художньому музеї  проходить виставка живописця Віктора Грицая. Віктор Грицай родом із Сум. Він закінчив художнє училище ім. Грекова в Одесі, потім навчався в художній академії в Києві і, кажуть, був улюбленим учнем знаменитої Тетяни Яблонської, яка, як відомо, відрізнялася особливою жорсткістю і вимогливістю до студентів.

Після вузу Віктор приїхав до Сум і близько семи років працював головним художником Сумського художнього фонду. Кілька його робіт купив Сумський художній музей. Але в якийсь момент художник вирішив знайти місце, де його талант розкриється більшою мірою: думав переїхати до Києва чи Одеси. Зупинився на другому варіанті, але доля розпорядилася по-своєму. Раптово його вбила невиліковна хвороба, і буквально через кілька місяців він пішов з життя.

Ініціатором експозиції стала онучка художника. Виставку відвідали учні 10 класу, вони спілкувалися з племінником митця.

2015-04-22 12.50.34   2015-04-22 12.35.53