Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» у закладі: підсумки

мм    Відповідно до Законів України «Про освіту», «Про запобігання та протидію домашньому  насильству», «Про  внесення змін до деяких законодавчих  актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», на виконання Плану  проведення регіональних заходів у рамках Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства» Сумської обласної державної адміністрації від 25.10. 2021 року, річного плану закладу та з метою привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, забезпечення рівних прав жінок та чоловіків, недопущення випадків насильства щодо дітей та підлітків, поліпшення рівня правових знань учнівської молоді, інформування про захист прав людини й основоположних свобод, положень Конвенції ООН про права дитини та Європейської конвенції з прав людини, подолання правового нігілізму, виховання учнівської молоді в дусі поваги до права, у Лебединському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ст.№7 з 25 листопада  по 10 грудні 2021 року було проведено Всеукраїнську кампанію «16 днів проти насильства».

Упродовж кампанії відбулись зустрічі учнів з інспектором ювенальної превенції сектору превенції Лебединського відділу поліції ГУНП у Сумській області Криницькою Т.О., яка пояснила підліткам правові  вимоги щодо поведінки у суспільстві.  У шкільній бібліотеці проводились тематичні уроки та демонструвались виставки просвітницької літератури «Попередження насильства в сім’ях» та «Як допомогти жертвам насильства», результатом роботи яких стало створення леп- буку «Для кожної дитини — всі права».

У закладі освіти класними керівниками проводились батьківські правові всеобучі на тему «Слова, які ранять душу», «Булінг у школі: чому діти цькують дітей і що з цим робити», у роботі яких брала участь практичний психолог Звоновська О.І.

01.12.2021року у 1-11 класах проведені тематичні години класного керівника з нагоди відзначення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом на тему «Цінність твого життя – в твоїх руках». Підсумком цього дня стала  участь учасників освітнього процесу у  челенджі «Червону стрічку носять небайдужі».

На  особливу увагу заслуговують заходи, до яких було залучено найбільшу кількість учасників освітнього процесу: акція «Насильству немає виправдання» (до міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок), дискусія після переглянутого фільму «Ловці мрій і думок» серед учнів 8-10-х класів.

Педагог-організатор Румега Ж.В. та практичний психолог Звоновська О.І., залучивши до активної участі членів учнівського самоврядування, цікаво та конструктивно організували проведення для учнів круглого столу «Скажи насильству стоп!».

До Міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями 0312.2021р.) учні початкової ланки переглянули і обговорили казку «Соловейко з одним крилом», а старшокласники фільм «Як Нік Вуйчич боровся з булінгом у своєму житті»

Учні початкової ланки особливо активно брали участь в проведенні  виховних годин. У 2-х класах психолог провела виховні години «Про булінг для найменших», « Ні! насильству та булінгу». Учні 3-х класів виробили правила дружньої поведінки, а учні 4-х класів підняли тему поваги до себе та інших людей.

З метою розвитку навичок безконфліктного спілкування  для учнів  6-х класів класними керівниками та психологом було проведено заняття з елементами тренінгу  «Конфлікт. Шляхи розв’язання конфліктів».

Результати Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства»позитивно вплинули на свідомість дітей, та виховання толерантності, про що свідчать результати моніторингу для здобувачів освіти, за якими зросла кількість учнів, що безпечно і комфортно почуваються у закладі.