Змагання з стрітболу

стрітбол14 вересня в рамках проведення Олімпійського тижня  відбулися внутрішкільні змазання з стрітболу ( баскетбол 3×3) серед команд юнаків 9-класів.

У стрітбол (або, як його ще називають, вуличний баскетбол)  грали відтоді, як 1891 року канадський викладач Джеймс Нейсміт вигадав для своїх учнів нову гру: потрапляти м’ячем (англ. ball) у кошик (англ.basket) з виламаним дном, підвішений на висоті 10 футів. Проте до 50-х років минулого століття вулична гра була лише забавою для майстрів традиційного баскетболу й особливою популярністю не користувалася.    Усе змінилося в середині XX століття. Кількість гравців на вулиці почала збільшуватися завдяки бажанню темношкірих хлопців з бідних районів потрапити в Національну баскетбольну асоціацію (НБА). Так, вулиця стала для багатьох свого роду тренувальною базою, а вуличний баскетбол – «путівкою в життя».

    З часом стрітбол набирав популярності і зі звичайної розваги переріс у повноцінний вид спорту.   У 1991 році відбулася знаменна подія – турнір з вуличного баскетболу в Парижі. Цей турнір докорінно змінив історію стрітболу. Про стрітбол було відомо не тільки в США, але і в країнах Європи. У середині 90-х років стрітбол з`явився в Росії. У 1996 відбувся відомий турнір «Adidas Streetball Challenge», а 2002 року – «Reebok 3×3». Охочих брати участь на цих змаганнях було дуже багато. Наступні кілька років він здобував дедалі більшої популярності на континенті, ставши одним із найпопулярніших вуличних видів спорту.

    Великий внесок у розвиток європейського стрітболу зробила компанія спортивного одягу «Adidas». Її діяльність була спрямована на реалізацію маркетингової програми, метою і завданням якої стало щорічне проведення турнірів «Streetball Challenge» в Європі, а також в Україні (1995–2000 рр.).

Стрітбол прийшов в Україну 1995 року. З цього часу його розвитком займалася Федерація баскетболу України (ФБУ). На базі ФБУ 22 травня 2006 року була створена Федерація вуличного баскетболу України (з 2013 р. зміна назви Федерація баскетболу 3х3 України або ФБУ 3х3) для його подальшого розвитку, популяризації в Україні та на міжнародному рівні. У 2006 році  президентом Федерації було обрано Віталія Письменника. Стрітбол (вуличний баскетбол) офіційно визнано видом спорту в Україні. Згідно з процедурою, новий вид з’явився в переліку видів спорту на підставі рішення колегії Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту 16 лютого 2009 року.

   Свідченням популярності вуличного баскетболу в Україні є значні успіхи наших спортсменів на міжнародній арені.