Музейний урок

m6333   20 травня 2021 року в Лебединському міському художньому музеї імені Б.К.Руднєва відзначили День вишиванки – свято, яке за 15 років пройшло шлях від флешмобу до культурної події міжнародного рівня. Цього дня учні 3-А класу закладу (класний керівник Алла Бендюг) поринули в прекрасний світ народної вишивки, дізналися багато нового про традиції, обряди, культуру та історію вишиванки. «Вишиванка є символом краси, здоров’я і щасливої долі. Її вважають оберегом української нації. Вишита сорочка символізує сімейні цінності – пам’ять роду, вірність і любов. Сьогодні День вишиванки не національне свято, а всесвітнє», – розповідає головний зберігач фондів Тетяна Коваленко.

Особливий інтерес у дітей викликали традиційні українські вишиванки віком по 120-150 років із колекції художнього музею. На їх прикладі діти дізналися про особливості техніки виконання, орнаменти. «Геометричні візерунки — найпоширеніші серед орнаментів. Ромб — стародавній символ сонця. Хвилясті лінії — символ води, а горизонтальні — символ землі, хрест у колі — знак сонця, що відводить зло, рівносторонній хрест — знак вогню, що символізує духовне очищення», – розповідає Тетяна Коваленко.

Завершився захід в художньому музеї знайомством з історією вишиванки на художніх творах, від XVIII ст. до ХХІ ст. За матеріалами http://artmuseum.lebedyn.org/2021/05/20/den-vyshyvanky-u-hudozhnomu-muzeyi/