Слава козацька збережеться у віках

 зззууу  У рамках тижня предмету «Захист України» проведена  інформаційна година «Слава козацька збережеться у віках». Старшокласники (учениці 10 класу) відвідали здобувачів освіти початкової ланки закладу з презентацією, яка висвітлила екскурс в історію козацтва на Україні:

       «Україна! Скільки глибини у цьому слові… Це золото безмежних полів, бездонна синь зачарованих небес. Тихі плеса річок, сині очі озер і ставків. Це безмежні степи і ліси, зелені долини і луки, Карпатські верховини і донецькі простори, Полісся і Крим, біленькі полтавські хати і велич міських краєвидів –   все це наша Україна.

Складною і бурхливою була твоя доля, рідна земле! Але військові традиції не вмирають, доки існує сам народ, доки розвиваються його Збройні Сили.

Все частіше ми звертаємося до наших витоків: історії нашої країни, рідної мови, козацької вольниці. Звертаємося до минулого, щоб зрозуміти сучасне.. У минулому українського народу було таке неповторне і легендарне явище, як Запорізька Січ. Вона – праматір української державності і реальна військово-політична сила України, яка упродовж століть протидіяла спробам турецьких султанів, кримських ханів та польської шляхти поставити український народ на коліна.Козацтво не було випадковістю на нашій землі…Прибуваючи до безмежного степу, козаки селилися понад Дніпром та Південним Бугом. Особливо їх приваблював Дніпро священна і заповітна ріка, оспівана в думах та переказах. Козаки називали Дніпро своїм «братом». З глибини віків, із давніх давен доходять до нас легенди про воїнів звитяжців, які не жаліючи життя свого боронили рідну землю неньку Україну.

Це про неї наш відеоматеріал: «Так ось вона, Січ! Ось те гніздо, звідки вилітають усі ті горді й дужі, як леви. Ось звідки розливається воля й козацтво на всю країну!»

зука   заукр з укрр   зукр