Оновлений реєстр експертів з інституційного аудиту

рп Управління Державної служби якості освіти у Сумській області продовжує формувати пул експертів з інституційного аудиту. Це – один з важливих факторів у розбудові системи забезпечення якості освіти.

✅ 7 травня затверджено оновлений реєстр експертів, які будуть залучені до діяльності у 2021/2022 навчальному році. Наявність кваліфікованих та неупереджених фахівців – необхідна умова успішного проведення інституційного аудиту – процедури, що має значну цінність для кожного закладу освіти

Саме від компетентності освітніх експертів, які конструктивно оцінюють освітні та управлінські процеси, значною мірою залежить не лише подолання прогалин у якості освітньої діяльності школи, виявлення її прихованого внутрішнього потенціалу, а й створення довіри до нового формату зовнішнього оцінювання її роботи.

✅ Працюючи в закладі під час інституційного аудиту, експерти:
проводять спостереження за освітнім середовищем: відвідують навчальні кабінети, спортзал, актову залу та інші приміщення школи;
спостерігають за поведінкою та спілкуванням учнів між собою і з учителями поза уроками. Оцінюють, наскільки діти почуваються вільно та безпечно, наскільки середовище школи їм «належить».
вибірково відвідують заняття та спостерігають за роботою вчителя з учнями;
анкетують учителів, учнів, та їхніх батьків: досліджують думку учасників освітнього процесу (що самі учні та їхні батьки кажуть про якість освіти у їхній школі, якою є думка вчителів);
вивчають документацію школи.
✅ У руках експертів знаходяться ключі до розв’язання професійних проблем, зрозумілих їм – освітянам, які оцінюють діяльність своїх колег, для того, щоб підтримати і допомогти знайти необхідні рішення.
‍‍‍‍ Нині до експертного середовища Сумщини належать 172 особи. Це досвідчені педагоги, а також керівники і заступники керівників шкіл, інші фахівці, які пройшли спеціальне навчання від управління Служби та підготовлені до оцінювання школи за критеріями інституційного аудиту. Серед них — Ольга Безкоровайна, заступник директора закдаду загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №7.
✅ Мистецтво інституційного аудиту вимагає високої майстерності та злагодженості у роботі освітніх експертів і спеціалістів управління Служби в поєднанні з упевненими навичками виконання експертних завдань. До цього ми прагнемо, над цим працюємо і робимо це, відчуваючи зацікавленість, відповідальне ставлення до своєї місії, розуміння важливості своєї діяльності тих освітян, які стали до роботи заради якісної освіти наших дітей. Дякуємо нашим експертам – справжнім пілотам інституційного аудиту! Пишаємося довірою та партнерством!