Служба порозуміння: досвід, перспективи

20201008_095910    Особливості організації діяльності служб порозуміння закладів освіти в сучасних умовах розглядали в рамках онлайн-зустрічі  їх керівники.  Захід проведено навчально-методичним центром психологічної служби комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти 8 жовтня 2020 року на базі Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації.  Відповідно до підписаного у травні 2020 року Президентом України Указу «Про Національну стратегію розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у новій українській школі» одним із дієвих інструментів його створення визначено відновні практики, що дозволяють ефективно вирішувати спірні питання, конфлікти в учнівському середовищі, тим самим попереджаючи насильницькі способи в їх розв’язанні, сприяючи формуванню взаємної поваги.

Ведуча вебінару Ірина МАРУХИНА, завідувач навчально-методичного центру психологічної служби комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, здійснила короткий екскурс в історію створення служб порозуміння у закладах освіти області, наголосила на важливій ролі медіаторів у процесі миробудування, долученні педагогів та батьків  до ненасильницьких способів розв’язання конфліктних ситуацій.   Власним досвідом щодо запровадження служби порозуміння в закладі освіти та перспективами розвитку в умовах карантинних обмежень поділилися їх керівники  зокрема Олена ЗВОНОВСЬКА (практичний психолог нашої школи).

По закінченню зустрічі з метою впровадження культури миру в закладах освіти учасники ініціювали  проведення в соціальній мережі Фейсбук обласного флешмобу «Миробудування для мене – це», приуроченого до Всесвітнього Дня психічного здоров’я (10 жовтня). У рамках флешмобу учасники поділяться своїми історіями про мир, миробудування у формі твору, фото- чи відеоматеріалів.

За матеріалами сайту СОІППО