Архив за месяц: Февраль 2021

Розпочато прийом заяв до 1 класу 2021-2022 навчального року

Без названия Початок прийому заяв про зарахування
Наказ №65 про визначення дати початку прийому заяв
заява БЛАНК
Нагадуємо:  територія обслуговування; правила прийому
Читать далее

Розмаїття страв Сумщини. Вчимося готувати улюблені страви

      qrcode_www.facebook.comЦікавий навчальний предмет є в учнів 3-А класу, який має назву «Культура добросусідства» Протягом місяця ми працювали над темою «Розмаїття страв Сумщини. Вчимося готувати улюблені страви» В ході роботи разом з Ектором Хіменес-Браво побували заочно на кухні «Майстер-шеф», де дізналися про улюблені страви жителів Сумщини. Ознайомилися із національними стравами меншин та рецептами приготування українських страв. Розширили знання про корисну та шкідливу їжу, складали святкове меню, вчилися сервірувати стіл️ та вивчали правила етикету. У підсумку діти підготували проєкт «Улюблені страви моєї родини» . Вони не тільки називали страви, а й ділилися рецептами їх приготування. Тож усім СМАЧНОГО !  Алла Бендюг, класовод

Усе життя твоє, Лесю, переді мною

ббб      Здобувачі освіти 9- А класу створили велику інтелект-карту, на якій зібрано факти із життя і творчості письменниці. У процесі створення діти дізналися багато нового про життєвий шлях Лариси Петрівни Косач ( справжнє ім’я Лесі Українки), дослідили інформацію про місця, у яких вона перебувала під час поїздок для лікування. Найцікавішим завданням для груп, у які об’єдналися учні, було розміщення матеріалів на карті і захист опрацьованих мікротем. Наступного дня цю інтелект-карту дев’ятикласники презентуватимуть учням початкової ланки. Сподіваємося, що дітлахам буде цікаво слухати розповідь, оздоблену таким яскравим унаочненням.    Олена Тараспоьська, учитель української літератури

Читать далее

Шануємо пам’ять Лесі Українки

1  25 лютого. У цей день 150 років тому народилася в Україні нова зірка — Лариса Петрівна Косач, відома українська письменниця, громадський діяч, перекладачка. Знаємо її більше як Лесю Українку, або ж Дочку Прометея. Сьогодні цю подію відзначає не тільки наша країна, а й весь світ, який знайомий із українською мовою, поезією, драматургією.                                                 Учні 3-А класу із захопленням відгукнулися на пропозицію класовода Алла Бендюг вивчити вірші поетеси, щоб доторкнутися до струн її серця, до променів душі. Кожен виконавець отримав Грамоту на згадку про літературні читання, присвячені річниці. Відзначено й кращих декламаторів. Також діти ознайомилися з інтелект-картою про життя і творчість Лесі Українки, виготовленою учнями 9-А класу. Тож сподіваємося, що вогник любові до рідного слова, який принесла в нашу літературу Леся Українка, горітиме вічно!

Читать далее

До 150-річчя дня народження Лесі Українки — перегляд театральної постановки педагогами закладу

 MyCollages-2   25 лютого  виповнилося 150 років від дня народження Лесі Українки  –   української поетеси, драматурга і громадської діячки, класика української літератури.  По собі вона залишила великий літературний доробок – вражаючі поеми, прозові твори, вірші, публіцистичні статті, переклади світової класики. Засоби мистецтва і сьогодні дають можливість нашим сучасникам почути звучання бентежної жіночої душі.  «Дружба, а не кохання» зв’язала Лесю Українку із  Сергієм Мержинським, з яким вона познайомилася 1897 року під час лікування в Ялті. Леся називала його «другом моїх ідей». Мержинський жив у Мінську, і коли його стан (у нього був туберкульоз легень, або, як тоді казали – сухоти) дуже погіршився, Леся Українка поїхала його доглядати, попри те, що її мати Олена Пчілка була категорично проти цього. За одну ніч, біля ліжка помираючого Мержинського, 18 (31) січня 1901 року Леся Українка написала поему «Одержима».

Читать далее

Бібліотечний етюд

2Сьогодні, 23 лютого,  у 6-Б класі було проведено бібліотечний етюд. Діти відвідали бібліотеку, ознайомились зі словниками, всіх запрошено взяти участь у акції ,,Книга в подарунок бібліотеці». Голова комісії «Книголюб»- Сулига Я. перевірила стан ведення підручників. 1 місце — Піженко Т., Сулига Я., Хвіст А. 2м. — Перепелкіна К., Усенко Є., 3м. — Нагорна Д. (Тетяна Плохута, класний керівник)22

Краще попередити

11     У школі 23 лютого відбулася зустріч учнів 6-А класу з працівниками пожежної частини Гончаренком М.М. та Ворохобовим В.Ю. Рятувальна команда дуже цікаво, доступно та кваліфіковано провела роз’яснювальну роботу з учнями, нагадала школярам правила безпечної поведінки в побуті, а також особливу увагу звернули на безпечне поводження з вогнем та небезпечними предметами.
Ця зустріч сприяла виробленню в учнів навичок і умінь грамотно й чітко діяти в різних надзвичайних ситуаціях для захисту свого життя та здоров’я. (Людмила Діденко, класний керівник)

Мова — найдорожчий скарб

мова4   До відзначення  Міжнародного дня рідної мови долучилися учні молодших класів. У 1- А класі б ув проведений захід «Мова- душа народу». Діти читали вірші, слухали пісні, розгадували кросворди, ребуси, грали в гру » Шифрувальник», виконували завдання з лего. Першокласники упевнилися,  що мова — найдорожчий скарб, який передається з покоління в покоління . Учні 3-А класу обєднавшись в команди «Мовознавці», «Дивослово» та «Веселі лепетуни» мандрували містом Мови,  виконуючи різноманітні завдання. Вулиця Ребусна, Інтелектуальний майдан, Перекладацьке бюро, магазин Слів, парк Сенкан чекали на знавців рідної мови. З невеликим відривом перемогла команда» Мовознавці «. У кінці уроку діти переглянули відеоролик та на згадку отримали закладинки. А головне — зрозуміли важливість рідної мови.

Читать далее

Пам’яті Кобзаря

     З метою вивчення, збереження та популяризації творчої спадщини Великого Кобзаря, залучення молоді до творів сучасної української літератури лірико-патріотичного спрямування, виявлення та розкриття творчих здібностей аматорів художнього читання, учні школи взяли участь у конкурсі читців, присвяченому пам’яті видатного українського поета Т.Г.Шевченка.

Читать далее