Archive Март 27th, 2018

Інформаційний простір: за і проти

27 Март, 13:29, by lvlad

Відомо, що новітні комп’ютерні та інформаційні технології, а особливо мережеві, суттєво впливають на життєдіяльність дитини та розвиток її мозку. Вчені висувають припущення, що збільшення обсягу інформації і прискорення її обробки людиною може згубно вплинути на розвиток розумових здібностей дитини.

Формування життєстійкості/стресостійкості у дітей в освітніх закладах(знайомство з основними положеннями програми «Формування життєстійкості/стресостійкості у дітей в освітніх закладах»).

27 Март, 13:23, by lvlad

У житті дітей та дорослих достатньо ситуацій, які є психотравмуючими, такими, що незалежно від їх результатів, суттєво порушують базове почуття безпеки. Останнім часом перелік цих ситуацій значно розширився. Це викликано тими соціально-політичними подіями, які переживає наша країна: анексія Криму, військові дії на сході, вимушене переміщення в інші регіони. У випадку нашої країни ситуація ускладнюється ще й тим, що ніхто не знає, як довго триватимуть ці події, що, без перебільшення, у багатьох викликає емоційні розлади, переживання втрати близьких, страхи та розчарування. Найбільш вразливою категорією при цьому є діти, жінки, для яких переселення, бойові дії, втрата рідних є психотравмуючою подією.

Протидія булінгу в умовах навчального закладу

27 Март, 13:20, by lvlad

Практично в кожному класі є учні, які стають об’єктами глузувань та знущань. Булінг – достатньо нове поняття в нашому житті, але явище, яке воно позначає, на жаль, нам добре і давно відоме. У художній формі ця проблема була розкрита у фільмі «Опудало» (рос. «Чучело»). Що ж це за явище таке, за якого дитина стає «білою вороною» та «цапом — відбувайлом», а сьогодні — жертвою булінгу?

Психологічні аспекти створення комфортного освітнього середовища у навчальному закладі

27 Март, 12:49, by lvlad

SAMSUNG CAMERA PICTURES      Збереження і зміцнення психічного, фізичного здоров’я та соціального благополуччя всіх учасників навчально-виховного процесу є одним із пріоритетних завдань психологічної служби. В Лебединській спеціалізованій школі І-ІІІ ст.. №7 28.12.17р. для педагогічних працівників практичним психологом Звоновською О.І. проведено заняття з елементами тренінгу «Стрес та психологічна рівновага в педагогічній діяльності». Дане заняття мало на меті здійснення профілактики стресів у педагогів, підвищення їх психологічної грамотності та професійної компетентності. В ході заняття педагоги тренували вміння  виражати свій емоційний стан, виявляти  й усвідомлювати свої почуття , досягати емоційної рівноваги. Тренінгове заняття сприяло створенню позитивного соціально-психологічного клімату в навчальному закладі, профілактиці конфліктів, формуванню толерантності у стосунках  та оптимізації змісту і форм психологічної просвіти педагогічних працівників .